26.10.2022

Konkurs „Śniadanie marzeń”

Serdecznie zapraszamy wszystkich Uczniów i Rodziców naszej szkoły do udziału w konkursie „Śniadanie marzeń”.

Jest to już jego druga edycja, tym razem prosimy o przygotowanie drugiego śniadania, które można zapakować i zabrać do szkoły!

Konkurs będzie zwieńczeniem szkolnych obchodów Dnia Zdrowego Śniadania oraz Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, które obchodzimy 8 listopada! W ramach szkolnych obchodów planujemy wyemitowanie przez szkolny radiowęzeł pogadanki na temat zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia oraz wykonanie gazetki tematycznej. Uczniów i wychowawców zachęcamy do zorganizowania w klasach, na godzinach wychowawczych wspólnych zdrowych i pysznych posiłków, tak jak to było w tamtym roku.

Żeby wziąć udział w konkursie trzeba, przygotować zdrowe i pyszne drugie śniadanie! Posiłek, wraz z wykonawcą (wykonawcami) należy sfotografować, a zdjęcie w dobrej rozdzielczości przesłać do 8 listopada na adres: zpoczernichow@gmail.com.

Zdjęcia oceniać będzie komisja, w skład której wchodzą panie: Magdalena Dobaj, Maria Grzybowska, Anna Rosołowska, Lucyna Zabagło. Trzy zdjęcia, które otrzymają najwięcej głosów, zostaną nagrodzone! Dodatkowo wszyscy uczniowie, biorący udział w konkursie otrzymają ocenę celującą z wychowania fizycznego (aktywność).

Śniadanie powinno uwzględniać zasady zdrowego odżywiania!

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 16 listopada.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

W linkach znajdują się podstawowe informacje na temat zdrowego żywienia i stylu życia:

https://ncez.pzh.gov.pl/dzieci-i-mlodziez/piramida-zdrowego-zywienia-i-stylu-zycia-dzieci-i-mlodziezy-2/

https://ncez.pzh.gov.pl/abc-zywienia/zasady-zdrowego-zywienia/piramida-zdrowego-zywienia-i-aktywnosci-fizycznej-dla-osob-doroslych-2/