11.11.2021

Kreatywnie i aktywnie

10 listopada 2021 dzięki krakowskiej firmie „Grupa Aktywni” ósmoklasiści z naszej szkoły poznawali tajemnice dalekiej Japonii. Te ciekawe i kreatywne warsztaty przybliżyły uczniom kulturę, sztukę i tradycje Kraju Kwitnącej Wiśni. Japończycy odróżniają się od Europejczyków postrzeganiem świata, który wynika z wierzeń i odosobnienia ze względu na położenie wyspy. Dowiedzieli się, czym wyróżnia tradycyjny strój japoński, co lubią i jak żyją Japończycy. Na koniec uczniowie zjedli sushi – potrawę przyrządzoną z gotowanego ryżu zaprawionego octem ryżowym oraz różnych dodatków w postaci: owoców morza, wodorostów nori, kawałków ryb, warzyw, grzybów, tofu i ziarna sezamowego.

Po dużej dawce wiedzy oraz degustacji sushi, młodzież miała okazję spalić zbędne kalorie, jeżdżąc na wrotkach. Po pierwsze bezpieczeństwo: kask, ochraniacze na kolana i nadgarstki. Cały niezbędny sprzęt znajdował się na miejscu. Uczniowie nauczyli się, jak prawidłowo jeździć na wrotkach, zahamować, opanować równowagę oraz przełamać lęk przed przewracaniem i wstawaniem po upadku. Dużo śmiechu, pozytywnej energii i luzu, który pozwolił na relaks i spontaniczne relacje interpersonalne. Krótki trening i pozytywne nastawienie instruktorów pozwoliły uwierzyć, że jazda na rolkach oczyszcza umysł, minimalizuje łagodne formy depresji i po prostu pozwala być szczęśliwym.

Zapraszamy do galerii…