Krzyżacy, czyli filmowa rekonstrukcja historyczna

W dniu 25 lutego w sali teatralnej budynku Kościoła pw. Świętej Jadwigi Królowej, klasy 7a,b oraz 8a, pod opieką wychowawców klasowych: Marii Jarosz, Magdaleny Pałki oraz Magdaleny Dobaj, wzięły udział w interaktywnym widowisku multimedialnym pt. ,,Krzyżacy, czyli filmowa rekonstrukcja historyczna”. Przedstawienie przybliżyło i utrwaliło młodzieży wiedzę na temat Henryka Sienkiewicza i jego twórczości, a także zarys historyczny epoki, w której rozgrywa się akcja Krzyżaków. Nietypową atrakcją i niespodzianką był udział uczniów naszej szkoły, a tym samym współtworzenie tego jakże nowatorskiego przedstawienia.
Za kilka tygodni Szkoła otrzyma multimedialną pamiątkę z udziału w tym wyjątkowym spektaklu, filmik ten będzie można zobaczyć na naszej stronie internetowej.