Szkoła Podstawowa w Czernichowie
7.03.2018

Międzyszkolny Konkurs „To jest właśnie ten zawód!”

6 marca 2018 r. w Zespole Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie , ul. Rzeźnicza 4, odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Międzyszkolnego Konkursu „To jest właśnie ten zawód!”, organizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Krakowie oraz Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych z wielu  szkół: Szkoła Podstawowa w Kamieniu, Szkoła Podstawowa w Rząsce, Szkoła Podstawowa w Czernichowie, Szkoła Podstawowa w Luborzycy, Szkoła Podstawowa nr 56 w Krakowie, Publiczne Liceum Ogólnokształcące Jezuitów KOSTKA.

Młodzież miała za zadanie przygotować pracę graficzną na jeden z tematów:

• „Zawód, który łączy pokolenia”,
  • „Moje hobby może stać się moją pracą”,
  • „Zawody związane z danym regionem”.

W trakcie uroczystości młodzież naszej Szkoły przedstawiła prezentację pt. „Postaw na siebie – rozwój osobisty poprzez działalność w samorządzie uczniowskim, wolontariacie, uczestnictwo w zagranicznych stażach zawodowych”, oparte na własnych doświadczeń, związanych z wyżej wymienionymi obszarami. Ponadto uczestnicy konkursu mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach warsztatowych w ramach zawodów, w których nasza Szkoła kształci uczniów, a także prelekcji prowadzonej przez Inspektorów Transportu Drogowego nt. „Bezpieczeństwo drogowe”.

Laureatką konkursu została uczennica naszej Szkoły Dominika Dela, która pod opieką p. Ireny  Kowalówki przygotowała pracę nt. „Zawód, który łączy pokolenia”. Gratulujemy!