Szkoła Podstawowa w Czernichowie
2.12.2018

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 2018 r. świętowaliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W Czernichowie, jak co roku, odbyły się huczne obchody tego szczególnego dnia. Nasza szkoła, wraz z innymi placówkami i oddziałami straży pożarnej z całej gminy, wzięła  udział w jubileuszu.

Podobnie jak w poprzednich latach świętowanie rozpoczęto uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny w Kościele Trójcy Przenajświętszej. Po mszy uczestnicy przemaszerowali pod Pomnik Niepodległości w rynku. Przybyłe delegacje złożyły wiązanki, tym samym oddały hołd swojej ojczyźnie. O godz. 11.00 Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnej zagrała Mazurka Dąbrowskiego. Następnie zgromadzone osoby odśpiewały hymn, przyłączając się do akcji Niepodległa do hymnu!.