11.11.2019

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości

11 listopada obchodziliśmy rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. O godzinie 9.15 pod budynkiem ZSRCKU zebrali się uczniowie z poszczególnych szkół wraz z ich opiekunami. Przybyli również strażacy ochotnicy oraz mieszkańcy gminy Czernichów. Wszyscy razem wyruszyli do kościoła, śpiewając patriotyczne pieśni w wykonaniu orkiestry strażackiej. Tam odbyła się msza święta w intencji suwerenności Rzeczypospolitej Polskiej. Po mszy rozpoczął się występ chóru z naszej szkoły pod batutą Pana Mariusza Piejki. Uczniowie zaśpiewali kilka wzruszających utworów i w tej podniosłej atmosferze wszyscy wyruszyli pod pomnik znajdujący się na rynku w Czernichowie. Tam zaśpiewano hymn polski i złożono wiązanki w hołdzie lokalnym patriotom.
Wspólne świętowanie takich rocznic uzmysławia nam, jak ważna jest pamięć o bohaterach, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce. Pozwala również poczuć się wspólnotą i oddać cześć zasłużonym dla kraju.

Zapraszamy do galerii