Odblaskowa akcja w kościele
31.10.2017

Odblaskowa akcja w kościele

25 października  odbyła się akcja organizowana przez naszą szkołę i parafię w Czernichowie, której celem było propagowanie używania przez pieszych elementów odblaskowych. Akcja skierowana była głównie do dorosłych i seniorów, ale również wzbudziła zainteresowanie dzieci.

Ksiądz Proboszcz, po nabożeństwie różańcowym, zachęcał parafian do skorzystania z rozdawanych odblasków. Pani Anita Piskorz koordynująca akcję z ramienia szkoły, przypomniała zgromadzonym w świątyni jak ważne, a co najważniejsze obowiązkowe jest ich używanie. Potem uczniowie szkoły (ubrani w odblaskowe kamizelki) i ministranci rozdawali odblaskowe opaski oraz ulotki, na których widniało hasło przewodnie: „Noś odblaski – świeć w ciemności”. Ulotki zawierały najważniejsze informacje związane z używaniem elementów odblaskowych. Mamy nadzieję, że podejmowane wspólnie działania przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa pieszych i kierowców, a mieszkańcy i parafianie Czernichowa będą „świecić w ciemności”.