Odblaskowa wycieczka 2016
24.10.2016

Odblaskowa wycieczka 2016

10 października uczniowie kl. 0-1 szkoły podstawowej w Czernichowie zagościli w Krakowie na wielkiej wystawie klocków LEGO. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami mieli założone chusty odblaskowe.

Ta akcja to kolejne działania w ramach „Odblaskowej szkoły”.

Staramy się pokazywać tę inicjatywę, gdzie się da. Odblaskowe chusty sprawiły, że byliśmy widoczni, bezpieczni i na pewno wpłynęły na to, że nie zgubiliśmy się w tłumie turystów.Na początek zostaliśmy zaproszeni na wystawę, gdzie zaprezentowane zostały: znane budowle, postacie, pojazdy czy sceny z filmów i wydarzeń historycznych. Dla dziewczynek klocki z serii Lego Friends, dla chłopów Lego Ninjago, Chima i Star Wars. Zobaczyliśmy najwyższego człowieka świata i 11 metrowy samolot prezydenta Stanów Zjednoczonych Air Force One zbudowany z ponad miliona klocków lego. Niektóre ruchome, interaktywne instalacje zbudziły szczególny zachwyt zwiedzających. Po zwiedzeniu wystawy przeszliśmy do wielkiej sali wypełnionej po brzegi różnymi rodzajami klocków lego, z których można było utworzyć dowolne budowle. Ta część pobytu wzbudziła wielką przyjemność, spełnienie marzeń i uśmiech na twarzy. Po tych atrakcjach odziani w nasze odblaskowe chusty udaliśmy się w bezpieczną drogę powrotną.