7.11.2019

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna

Informujemy uczniów klas VI-VIII, że Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna odbędzie się 14.11.2019r. o godzinie 10.00 w salce katechetycznej. Test przeprowadzony zostanie w dwóch skalach trudności (poziom 1 – klasy VI szkoły podstawowej, poziom 2 – klasy VII-VIII szkoły podstawowej).
Każdy test składać się będzie z 30 pytań i przyporządkowanych do nich czterech odpowiedzi, z których co najmniej jedna będzie prawidłowa. Celem olimpiady jest popularyzacja i poszerzanie wiedzy na temat wierzeń religijnych starożytnej Grecji i Rzymu.
Każdy uczestnik, niezależnie od zajętego miejsca, otrzyma dyplom uznania. Dla najlepszych przewidziano dyplomy grawerowane i laureata oraz atrakcyjne nagrody książkowe.
Olimpiady Olimpus umieszczane są w kuratoryjnych wykazach zawodów wiedzy uprawniających do wpisania szczególnego osiągnięcia ucznia na świadectwie szkolnym.