“Oto zwiastuję wam radość wielką….”

„Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan”.

Powyższe słowa z Ewangelii świętego Łukasza, co roku przypominają nam o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii ludzkości, jakim było narodzenie Jezusa Chrystusa.

W niedzielę, 12 stycznia młodzież ze Szkolnego Koła Caritas zaprosiła mieszkańców Czernichowa do szkoły na chwilę refleksji właśnie nad tą Tajemnicą.

Wśród obecnych byli m.in. ks. Proboszcz Jan Czepiel, ks. Paweł Matysiak, kleryk Marcin Pytko, Pan Dyrektor Stefan Pagacz, Pani Dyrektor Stanisława Piętak, a także rodzice, dziadkowie i absolwenci naszej szkoły.
Uroczyste spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem kolędy .
Uczestnicy spotkania okazali też wielkie serce małemu Kacperkowi Ryło z Zabierzowa choremu na SMA1. Po przedstawieniu ogłoszono zbiórkę, a łączna kwota, która wsparła konto maluszka to: 1096,20 zł.

Dziękujemy!

Więcej informacji – kliknij tutaj