Policja o bezpieczeństwie
31.10.2017

Policja o bezpieczeństwie

18 października 2017 roku, klasy nauczania początkowego uczestniczyły w spotkaniu z panią policjantką, która na co dzień jest mamą naszego kolegi Mateusza. Pracuje ona w wydziale prewencji krakowskiego komisariatu.

Przypomniała dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po ulicach, wykorzystując do tego między innymi plansze ze znakami drogowymi, które powinien znać każdy, nawet najmłodszy uczestnik ruchu drogowego. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia munduru jak i wyposażenia policjanta na służbie. Dowiedzieli się, na czym polega praca w wydziale prewencji. Dużą atrakcją była prezentacja stroju i uposażenia bojowego. Każdy miał możliwość przymierzenia hełmu i ochraniaczy, potrzymania tarczy i gumowej pałki.

Serdecznie dziękujemy za to wspaniałe spotkanie. Mamy nadzieję na dalszą, równie owocną współpracę. Wiemy, że sprawa bezpieczeństwa to rzecz priorytetowa, doceniamy pracę stróżów prawa!