1.12.2019

Próbna ewakuacja szkoły

Ciągły dźwięk dzwonka szkolnego trwający około 30 sekund jest sygnałem dla uczniów i nauczycieli do ewakuacji ze szkoły. Tak też było w czwartek 28 listopada, gdy o 12.20 usłyszeliśmy znajomy, choć przeciągły, dźwięk. Sytuacja była nietypowa, bo to nie był czas na przerwę, dlatego uczniowie byli zdezorientowani. Na szczęście nauczyciele panowali nad sytuacją, wydali polecenie opuszczenia szkoły i udanie się w bezpieczne miejsce, za mur kościelny. Tam też poczekaliśmy na Pana Dyrektora, który sprawdził, czy wszyscy uczniowie bezpiecznie dotarli z nauczycielami na miejsce zbiórki i wydał polecenie powrotu do szkoły.
Cała akcja ewakuacyjna trwała 4 minuty, dzięki tym ćwiczeniom wiemy, że będziemy potrafili właściwie zachować się podczas pożaru lub innego zagrożenia.

Zapraszamy do galerii