8.10.2019

Przedstawienie teatralne „Pinokio”

7 października uczniowie klas 0 – 3 wybrali się na przedstawienie teatralne pod tytułem „Pinokio”. Spektakl wystawiony był w Kinie Kijów w Krakowie. Uczniowie z dużym zaciekawieniem śledzili losy drewnianego pajacyka, którego marzeniem było zostać prawdziwym chłopcem, mieć rodzinę i chodzić do szkoły. Jednak chęć przygody i poznania świata okazały się bardziej kuszące. Pinokio zlekceważył przestrogi Świerszcza i uciekł z domu. Pajacyk spotkał na swej drodze Kierownika cyrku, podstępnego Lisa i dobrą Błękitną Wróżkę. Ostatecznie Pinokio przekonał się, że kłamstwo nie popłaca. Zrozumiał też, że starszym należy się szacunek, a miłość naprawdę czyni cuda. Widowisko, które oglądaliśmy bardzo nam się podobało. Zagrali świetni aktorzy, była piękna scenografia i oprawa muzyczna. Historia głównego bohatera pokazała nam jak właściwie postępować w życiu, a także to, iż kłamstwo ma krótkie nogi, dlatego w życiu najważniejsza jest prawda. Zadowoleni i szczęśliwi, a przede wszystkim uśmiechnięci wróciliśmy do domu.