Przegląd Przedstawień Bożonarodzeniowych

W Szkole Podstawowej w Czernichowie, od 2006 r organizowano Gminny Przegląd Przedstawień Bożonarodzeniowych. W bieżącym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, sytuacja epidemiczna na świecie i panująca pandemia, uniemożliwiły zaplanowanie imprezy w tradycyjnej formie.
Chcieliśmy, mimo wszystko, w tych trudnych warunkach, podtrzymać wieloletnią, piękną tradycję zorganizowania wspólnej przestrzeni, do zaprezentowania bożonarodzeniowego programu artystycznego, przygotowanego w placówkach oświatowych Gminy Czernichów.

Mając na uwadze przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo całego środowiska szkolnego, stosując się do ograniczeń i zaleceń, zwróciliśmy się do szkół i przedszkoli o przesłanie nam materiałów, które posłużyły do przygotowania wspólnej prezentacji. Udało się! Magia Świąt po raz kolejny zagościła
w naszej Gminie!
Efektem wspólnej pracy jest film, na którym zobaczyć można uczniów Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Szlacheckiej, Wołowic, Czernichowa oraz wychowanków Akademii Małych Tygrysków w Rybnej,
z wielkim zaangażowaniem odgrywających sceny, śpiewających, tańczących i grających utwory muzyczne nawiązujące do narodzin Jezusa. Wszystkie występy dostarczają wiele radości i wzruszeń, skłaniają do refleksji.

Serdecznie wszystkim dziękujemy, życzymy zdrowia, spokoju i otuchy w ten niełatwy, pełen wyzwań czas. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli spotkać się już u nas, w Szkole w Czernichowie, żeby wspólnie i tradycyjnie celebrować ten wyjątkowy czas.