Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
11.09.2017

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 września 2017 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W tym dniu wszyscy uczniowie, wraz z nauczycielami i rodzicami, spotkali się przed budynkiem szkoły o godz. 7.45.

Następnie wraz ze sztandarem szkoły przemaszerowaliśmy do kościoła parafialnego p.w.  Przenajświętszej Trójcy, gdzie odbyła się msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.

Po mszy świętej ciąg dalszy uroczystości  miał się odbyć na boisku szkolnym, jednakże ze względu na deszczową pogodę, spotkania z wychowawcami starszych uczniów odbyły się w salach lekcyjnych, a najmłodsi uczniowie, którzy rozpoczynają naukę w oddziale przedszkolnym i klasach I szkoły podstawowej, zostali zaproszeni wraz z rodzicami do sali gimnastycznej, gdzie powitał ich dyrektor szkoły i zaprosił  na program artystyczny w wykonaniu starszych kolegów z  klas IIIb i VIa.

Po programie artystycznym, dyrektor przedstawił dzieciom i ich rodzicom, wychowawców i nauczycieli, którzy w tym roku szkolnym będą z nimi pracować. Dyrektor szkoły  przekazał dzieciom niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania szkoły. Następnie dzieci ze swoimi wychowawcami udały się do budynku, w którym będą się uczyć tzw. „małej szkoły”.

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego wszystkim uczniom życzymy sukcesów w nauce, rodzicom zadowolenia ze swoich pociech, natomiast nauczycielom sukcesów w pracy dydaktyczno – wychowawczej i satysfakcji z wykonywanej pracy.