27.10.2019

Ślubowanie klas pierwszych

W czwartek, 24 października 2019 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszaków i oficjalne włączenie ich do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Czernichowie. Ceremonia była pełna wzruszeń; przybyli na nią rodzice i inni członkowie rodzin uczniów, dyrekcja szkoły, a także koleżanki i koledzy z zerówki oraz klas drugiej i trzeciej wraz z nauczycielami.
Na początek zebrani obejrzeli krótki filmik obrazujący różnorodne zajęcia pierwszaków podczas pierwszych tygodni w szkole. Następnie rozpoczęła się część oficjalna.
Uczniowie obu klas; w strojach galowych, z niewielkimi patriotycznymi, biało – czerwonymi dodatkami prezentowali się znakomicie. Nie obyło się bez tremy, choć od wielu dni z zaangażowaniem ćwiczyli program artystyczny przygotowywany pod kierunkiem wychowawczyń: p. Bożeny Dudek i Joanny Kuć – Kosek. Łatwo nie było, bowiem chcąc opowiedzieć gościom o patronie szkoły, do której uczęszczają, pierwszoklasiści przygotowali wystąpienie o Tadeuszu Kościuszce, musieli więc zapamiętać mnóstwo dat i ważnych faktów z życia tego wspaniałego Polaka.
Na szczęście wszystko poszło znakomicie, a Pan Dyrektor Stefan Pagacz pogratulował uczniom wiedzy i umiejętności. Wszyscy dostali piękne dyplomy upamiętniające dzisiejsze wydarzenie oraz pierwszą w życiu legitymację szkolną. Były też upominki i słodkości.
Najmłodszym uczniom naszej Szkoły życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.