Szkoła Podstawowa w Czernichowie
23.10.2017

Ślubowanie klas pierwszych 2017

Dnia 23 października 2017r. odbyło się w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny propagujący zdrowe odżywianie. Uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki, które miały na celu zachęcić dzieci i dorosłych do spożywania owoców i warzyw oraz uświadomić jak wielki wpływ na zdrowie człowieka mają witaminy. Dekoracje przygotowane wspólnie z uczniami kl.1a i kl.1b pod kierunkiem wychowawczyń- p. B. Krawackiej i p. I. Malik, również podkreślały rolę owoców i warzyw w zdrowym odżywianiu.

Ślubując na sztandar szkoły dzieci obiecały, że będą pilnymi uczniami, dobrymi kolegami oraz, że będą dbać o dobre imię szkoły. Po złożeniu ślubowania przez pierwszoklasistów, Dyrektor Szkoły p. Stefan Pagacz pasował ich na uczniów Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Czernichowie.

Uczniowie kl. 1a i 1b otrzymali legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy oraz piękne upominki wykonane przez uczniów klas 0, 2a, 2b, 3a i 3b.

Uroczystość ślubowania zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców ucz. kl. 1a i 1b.

Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w nauce!