Szkoła Podstawowa w Czernichowie
18.11.2018

Ślubowanie pierwszoklasistów 2018/2019

26 października 16 uczniów klasy I a i 13 uczniów klasy I b złożyło uroczyste ślubowanie. Wszyscy uczniowie zgodnie i z przekonaniem wypowiadali następujące słowa: ,,Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę i jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”.

Jednak zanim uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie przedstawili to, czego nauczyli się do tej pory w pierwszej klasie. Śpiewali piosenki i recytowali wiersze o tematyce szkolnej i patriotycznej (w związku ze 100-letnią rocznicą odzyskania niepodległości). Występ pierwszoklasistów został bardzo dobrze oceniony przez dyrektora Stefana Pagacza, który postanowił przyjąć ich w poczet uczniów naszej szkoły. „Pierwszaki” przechodzili przez symboliczną bramę szkoły i zostali pasowani na ucznia. Na koniec wychowawcy wręczyli im dyplomy oraz prezenty od rodziców, w końcu przyszedł czas na słodki poczęstunek. Pełnoprawnych uczniów witamy w naszym gronie!