7.11.2021

Śniadanie daje moc!

8 listopada obchodzimy Dzień Zdrowego Śniadania. Tego samego dnia świętujemy również Europejski Dzień Zdrowego Gotowania i Jedzenia. Celem tych akcji jest promowanie wśród dzieci i dorosłych zdrowych posiłków, dobrych nawyków żywieniowych oraz informowanie o konsekwencjach złej diety. Nie można zapomnieć również o ruchu, który jest niezbędnym składnikiem właściwego, zdrowego stylu życia!

W ramach obchodów Dnia Zdrowego Śniadania w naszej szkole uczennice klasy 8 a przygotowały krótki wykład o tej tematyce, który zostanie wygłoszony dla wszystkich uczniów poprzez szkolny radiowęzeł (treść wykładu można przeczytać, klikając tutaj). Z tej okazji powstała również gazetka tematyczna oraz plakat. Klasa 8 a uczciła ten dzień w sposób szczególny, zasiadając do wspólnego, zdrowego śniadania!

Zwieńczeniem szkolnych obchodów tego święta jest konkurs „Śniadanie marzeń”.

Śniadanie to bez wątpienia najważniejszy posiłek dnia! Daje energię i moc na cały dzień.

Świętujmy go każdego dnia!

Zapraszamy do galerii…