20.05.2018

Spotkanie z p. Arkadiuszem Niemirskim

W dn. 25.04.2018 w naszej szkole odbyły się dwa spotkania z panem Arkadiuszem Niemirskim – powieściopisarzem, dziennikarzem i satyrykiem. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Czernichowa, a także uczniowie z Kamienia oraz Przegini Duchownej.

Impreza ta odbyła się we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Czernichowie dzięki pani dyrektor Ewie Pajor w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Autor w nietypowy sposób – przy pomocy prezentacji multimedialnej – przybliżył zebranym informacje o swoim życiu i twórczości. Opowiadał o zainteresowaniach, występach na scenie, podróżach i spotkaniach z ciekawymi osobami, jego wielkim zamiłowaniu – muzyce rockowej, a szczególnie do zespołu Procol Harum. Mówił o swoich zrealizowanych marzeniach i zachęcał wszystkich zebranych do urzeczywistniania swoich marzeń. Nadmienił też, że warto czytać książki. Rozmawiał z uczniami o ich czytelnictwie.

Spotkanie z p. Arkadiuszem Niemirskim

Mówił o tym, że był jednym z kontynuatorów “Pana Samochodzika”. Stworzył 16 tomów tej serii. Pan Niemirski, posługując się slajdami, przybliżał również treść swoich książek. Przedstawił następujące tytuły :

„Testament bibliofila”, „Pojedynek detektywów”, „Pasztetowe wakacje”, „Prowokator”, „Klątwa Nipkowa” oraz „Dziennik grzesznika”.

Pod koniec spotkania uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań oraz otrzymaniu autografu i zrobienia zdjęcia. Autor zachęcał zebranych również do pisania do niego maili. Warunkiem tego, żeby uzyskać odpowiedź, jest używanie interpunkcji oraz podpis nadawcy maila.

Spotkanie to było interesujące i pewnie na długo zostanie w naszej pamięci.