18.12.2020

Spotkanie z pielęgniarką

W ramach szkolnego projektu „Poznajemy zawody” 17 grudnia w oddziale przedszkolnym dzieci gościły p. Marię Buraczewską, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a także wzbogacili swoja wiedzę na temat przyrządów i stroju ochronnego, który zakłada pielęgniarka czy lekarz. Największą atrakcją dla dzieci okazała się prezentacja rekwizytów potrzebnych do codziennej pracy pielęgniarki oraz demonstracja niektórych prostych zabiegów (zakładanie opatrunku, mierzenie temperatury, słuchanie bicia serca za pomocą stetoskopu). Wizyta zakończyła się wspólnym zdjęciem. Spotkanie uświadomiło dzieciom, iż praca w każdym zawodzie jest inna ale zarazem ciekawa i bardzo potrzebna .
Bardzo dziękujemy pani Marii za ciekawą prezentację i mile spędzony czas.