Szkoła Podstawowa w Czernichowie
30.10.2016

SPRAWOZDANIE Z VII EDYCJI KONKURSU

SPRAWOZDANIE Z VII EDYCJI KONKURSU „ODBLASKOWA SZKOŁA”

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Czernichowie im. Tadeusza Kościuszki kolejny raz brali udział w akcji „Odblaskowa Szkoła” organizowanej przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Celem akcji było przypomnienie uczniom zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz obowiązku noszenia elementów odblaskowych.

W ramach VII edycji konkursu „Odblaskowa Szkoła” przeprowadzono w naszej szkole następujące działania:           
1. Odbyło się spotkanie z policjantem uczniów kl.0-3sp, na którym uczniowie klas pierwszych zostali wyposażeni w opaski odblaskowe.   
2.Przeprowadzono konkurs plastyczny pt. „Bezpieczna rodzina na drodze” dla uczniów kl. 0-3 oraz 4-6 szkoły podstawowej.    
3.Odbyła się „Odblaskowa Wycieczka” do Krakowa uczniów kl.0-1sp na wystawę klocków lego. Dzieci wraz z nauczycielami mieli założone chusty odblaskowe dzięki czemu wszyscy byli widoczni i bezpieczni.  
4.Odbył się pokaz pierwszej pomocy dla uczniów klas 0-3sp oraz 5b.      
5.Uczniowie klasy 1b zaprezentowali przedstawienie pt.„Odblaskowe Pierwszaki” dla uczniów klas 0-3sp i kl. 5b.      
6.Po raz pierwszy w naszej szkole odbyło się „Odblaskowe Ślubowanie”, na którym pierwszoklasiści w zabawny i pouczający sposób przypomnieli znaczenie poszczególnych znaków drogowych i zwrócili uwagę na konieczność noszenia odblasków.
7. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej zorganizował „Odblaskową Dyskotekę” na której wybrano „Odblaskowego Króla  i Królową”. 
8.Wykonano gazetki informacyjne dotyczące bezpieczeństwa na drodze i noszenia odblasków.

Podsumowaniem akcji była impreza pod hasłem „Odblaskowy Czwartek”, która odbyła się w naszej szkole 20.10.2016 r. Uczniowie kl.0-3 pod opieką nauczycieli, ubrani w elementy odblaskowe wyruszyli na spotkanie do dużej szkoły. Prowadząca wyjaśniła cel akcji i przypomniała o obowiązku noszenia odblasków. Następnie odbyło się słowno-muzyczne przedstawienie w wykonaniu uczniów kl.1b dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Pan Dyrektor wręczył nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego „Bezpieczna rodzina na drodze” wykonano również pamiątkowe zdjęcie. Odbył się pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu chłopców z 3a gimnazjum, a także quiz pt. „Bezpieczny pieszy”. Na zakończenie imprezy dzieci złożyły przyrzeczenie wzorowego uczestnika ruchu drogowego. Atrakcją imprezy był miś Zdziś – wzorowy pieszy ubrany w kamizelkę odblaskową oraz elementy odblaskowe. Podejmowane przez nas działania miały na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w drodze do szkoły i do domu.