Gminne Drużynowe Biegi Przełajowe

Sukcesy biegowe naszych uczniów

11 kwietnia w parku przy ZSRCKU w Czernichowie rozegrane zostały gminne drużynowe biegi przełajowe. Startowali w nich uczniowie z Kamienia, Rybnej, Przegini Duchownej i Czernichowa, a nad przebiegiem i organizacją czuwali nauczyciele naszej szkoły. W tym  roku zawody przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych: 2008 i młodsi, 2006 – 2007 i 2003 – 2005. Wszystkie sześcioosobowe drużyny rywalizowały na dystansie 800 m, a do punktacji łącznej liczono miejsca poszczególnych zawodników.

I w tym roku drużyny z naszej szkoły wypadły bardzo dobrze zajmując pierwsze miejsca w pięciu kategoriach. Tylko wśród chłopców klas piątych i szóstych trzeba było uznać wyższość uczniów szkoły w Kamieniu.

Awans do zawodów powiatowych uzyskały wszystkie zespoły, które zajęły 1. miejsca oraz trzej najlepsi zawodnicy w każdej kategorii, o ile ich drużyna nie awansowała.

Szczegółowe wyniki zawodów:

• Kategoria 2008 i młodsi:
    • dziewczęta: I miejsce – SP Czernichów (Pola Bałuszek, Wiktoria Bigaj, Magdalena Orlik, Adrianna Cieślak, Oliwia Wiecheć)
    • chłopcy: I miejsce– SP Czernichów (Wojciech Rakoczy, Michał Madej, Adam Halip, Rafał Zajgier, Kamil Samek, Łukasz Kmieć).
  • Kategoria 2006 – 2007:
    • dziewczęta: I miejsce – SP Czernichów (Emilia Samek, Aleksandra Figuła, Aleksandra Zabiegaj, Julia Dzierwa, Aleksandra Fajto, Julia Bigaj)
    • chłopcy: II miejsce – SP Czernichów (Maciej Żak, Dominik Cyganik, Grzegorz Król, Stanisław Sęk, Jakub Grzywa, Kacper Palonek)
  • Kategoria 2003 – 2005:
    • dziewczęta: I miejsce – SP Czernichów (Agnieszka Stańko, Anna Dejwor, Amelia Łukowska, Malwina Odrzywołek, Gabriela Smółka, Zuzanna Grzywa)
    • chłopcy: I miejsce – SP Czernichów (Marcin Kowal, Kacper Zembol, Hubert Jachymczyk, Mateusz Jurkowski, Maciej Dzierwa, Bartłomiej Heksel)

Zobacz dyplomy z zawodów.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów na etapie powiatowym, który odbędzie się 25 kwietnia w Skawinie. Dziękujemy zawsze życzliwej nam Dyrekcji ZSRCKU w Czernichowie, która udostępnia już od wielu lat park do przeprowadzania zawodów biegowych.