Święto języka polskiego w ZPO w Czernichowie
14.06.2016

Święto języka polskiego w ZPO w Czernichowie

10 czerwca wieczorem w ZPO w Czernichowie uczniowie wraz z nauczycielkami języka polskiego uczestniczyli w zajęciach zatytułowanych Wieczór z językiem polskim. Zajęcia te miały na celu uczczenie języka polskiego.

Uczniowie szkoły podstawowej mogli sprawdzić swoją wiedzę, biorąc udział w quizach i zagadkach polonistycznych, poznać zapomniane już przysłowia i powiedzenia oraz lepiej zrozumieć używane na co dzień związki frazeologiczne.

W drugiej części spotkania uczestnicy odgadywali tytuły lektur na podstawie fragmentów adaptacji filmowych. W trakcie oglądania filmu „Charlie i fabryka czekolady” uczniowie zajadali się czekoladą z orzechami, dzięki czemu mogli choć na chwilę poczuć się jak bohaterowie lektury.

Święto języka polskiego upłynęło w miłej atmosferze, odpowiedzi zebranych padały wśród żartów i śmiechów. W końcu nadszedł czas na nagrody, które przydadzą się podczas wakacyjnych podróży. Następne spotkanie w przyszłym roku szkolnym!