Święto języka polskiego w ZPO w Czernichowie
12.03.2017

Święto języka polskiego w ZPO w Czernichowie

10 marca wieczorem w ZPO w Czernichowie uczniowie wraz nauczycielkami języka polskiego uczestniczyli w zajęciach zatytułowanych Wieczór z językiem polskim. Zajęcia te miały na celu uczczenie języka polskiego oraz upowszechnianie poprawnej polszczyzny. Uczniowie szkoły podstawowej mogli sprawdzić swoją wiedzę, biorąc udział w quizach i zagadkach polonistycznych, poznać zapomniane już przysłowia i powiedzenia oraz lepiej zrozumieć używane na co dzień związki frazeologiczne. W przerwie uczestnicy zajęć zajadali się smakołykami i nabierali sił do nowych zmagań polonistycznych.

Święto języka polskiego upłynęło w miłej atmosferze, odpowiedzi zebranych padały wśród żartów i śmiechów. W końcu nadszedł czas na nagrody, które ufundował Krakowski Bank Spółdzielczy z siedzibą w Czernichowie i Rada Rodziców ZPO w Czernichowie. Wszyscy uczestnicy spotkania zostali nagrodzeni.

Następne spotkanie już za kilka miesięcy. Zapraszamy!