Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

W piątek 10 listopada w szkole podstawowej w Czernichowie odbyła się uroczysta audycja z okazji przypadającego 11 listopada Święta Odzyskania Niepodległości. W 1918 roku, po zakończeniu pierwszej wojny światowej Polska po 123 latach odzyskała niepodległość i znowu pojawiła się na mapach świata. Audycja została wyemitowana przez szkolny radiowęzeł, który od kilku lat działa w szkole.

Przedsięwzięcie przygotowali uczniowie klasy IIA pod kierunkiem pani Aleksandry Przebindy. Kontynuacją obchodów był udział delegacji szkolnej w uroczystościach organizowanych przez władze samorządowe Gminy Czernichów na czele z Wójtem Szymonem Łytkiem. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem spod szkoły rolniczej do kościoła, gdzie odprawiona została uroczysta msza święta. Po mszy świętej pieśni patriotyczne zaśpiewał lokalny chór z Rybnej, później cały pochód udał się pod pomnik, gdzie delegacje złożyły kwiaty. Na koniec zabrał głos pan Wójt, który podziękował wszystkim i zaprosił na wojskową grochówkę. Nasz szkolny chór także uczci 99 rocznicę tego święta i wspólnie ze społecznością szkolną zaśpiewa w środę 15 listopada pod przewodnictwem pana Mariusza Piejki.