Stulecie Niepodległości
6.11.2018

Świętujemy stulecie niepodległości!

23 października 2018 r. w naszej szkole odbyła się prezentacja dotycząca polskiej wojny obronnej z 1939 r., czyli tak zwanej „kampanii wrześniowej”. Prezentacja ta została wykonana   w ramach projektu gimnazjalnego uczniów klasy 3A gimnazjum, którego opiekunem była pani Maria Jarosz.

Uczniowie, ciekawie opowiadający o obronie terytorium Polski przed agresją militarną wojsk III Rzeszy i ZSRR, mieli na sobie charakterystyczne mundury polskich, niemieckich i rosyjskich żołnierzy z tamtego okresu. W przystępny sposób przybliżyli wszystkim zgromadzonym tamte trudne czasy.

Gimnazjaliści  zaprezentowali elementy wyposażenia żołnierzy, czyli między innymi: repliki broni i granatów, manierki, ładownice oraz hełmy. Podczas prezentacji wszyscy zgromadzeni na sali, mogli przymierzyć hełmy, rogatywki    i furażerki, a także zobaczyć i dotknąć przedstawione elementy wyposażenia.