“Szanuj życie – noś odblaski”

31 października 2019r. w ramach podsumowania X edycji „Odblaskowej Szkoły” odbyły się dwie imprezy szkolne. Jedna przeznaczona była dla uczniów klas 0 – 3 naszej szkoły, a druga dla zaproszonych gości: Rodziców oraz dzieci z Samorządowego Przedszkola w Czernichowie.
Podczas imprez przypomniano o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych na drogach. Odbyło się przedstawienie pt. „ Leśna szkoła ruchu drogowego” w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy 3b oraz prezentacja klasy 1a dotycząca znaków drogowych. Wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę pt. „ Znaczki Odblaskowe”. Odbył się również „odblaskowy pokaz mody” w wykonaniu uczniów ubranych w elementy odblaskowe. Ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pt. „ Mój znaczek odblaskowy” i wręczono nagrody. Uczniowie odpowiadali na zagadki dotyczące ruchu drogowego, brali udział w zabawie prawda – fałsz, a na koniec spotkania wszyscy złożyli „Przyrzecznie wzorowego pieszego”.
Mamy nadzieję, że „odblaskowa” inicjatywa przyczyni się do ograniczenia zagrożeń w ruchu drogowym.