8.11.2021

Uczeń naszej szkoły laureatem konkursu matematycznego

Miło nam poinformować, że Stanisław Sęk – uczeń klasy 7b został laureatem 15. edycji konkursu “Krakowska Matematyka 2021”.

Konkurs organizuje Oddział Krakowski Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki oraz Szkoła Podstawowa nr 148 w Krakowie. Jego celem jest popularyzacja matematyki, rozwijanie zainteresowań oraz możliwość wykazania się umiejętnościami matematycznymi uczniów. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV, V i VI szkół podstawowych województwa małopolskiego.
Sukces jest tym większy, że ze względów pandemicznych wszystkie zaplanowane terminy ulegały przesunięciu. Etap szkolny odbył się dopiero w maju, a etap wojewódzki przesunięto na 9 września, czyli zaraz po wakacjach.
W etapie wojewódzkim udział wzięło aż 133 szóstoklasistów, a właściwie już siódmoklasistów. Nasz laureat zajął bardzo wysokie, bo 3. miejsce.
Ponadto Krakowska Matematyka jest organizowana pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie, a tytuł laureata wpisuje się na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej. Daje to zatem uczniowi dodatkowe punkty uwzględniane w postępowaniu rekrutacyjnym do szkoły ponadpodstawowej.
W piątek 5 listopada w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi w Krakowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, na którym nasz laureat odebrał dyplom i nagrodę.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!