Pieniny 2017
22.08.2017

Wakacyjna wycieczka w Pieniny

W dniach 3-4 lipca 2017r. uczniowie klas I- III Szkoły Podstawowej w Czernichowie wzięli udział w dwudniowej wycieczce w Pieniny zorganizowanej w ramach akcji ,,Lato na wsi”.

W pierwszym dniu wakacyjnej wycieczki uczniowie zwiedzili Wąwóz Homole, pokonując 800 metrową trasę biegnącą wzdłuż potoku Kamionka, w którego korycie znajdują się olbrzymie głazy, po których spływają kaskady wody. Szum górskiego potoku i piękno otaczającej przyrody wywarły na dzieciach duże wrażenie.

Po dotarciu do szałasu Bukowinki, dzielnym uczestnikom wycieczki ukazał się przepiękny widok na rozległą kotlinę, w której położone są Jaworki . Z tarasu widokowego podziwiali również panoramę Małych Pienin oraz Beskidu Sądeckiego. Po dotarciu do autokaru, który zaparkował w Jaworkach, uczniowie wraz z opiekunami udali się do Szczawnicy- uzdrowiskowej miejscowości o leczniczym mikroklimacie. Już z okien autokaru dostrzegli charakterystyczne dla Szczawnicy kompozycje kwiatowe w kształcie zwierząt. Spacerując wzdłuż potoku Grajcarek, z dużym zainteresowaniem podziwiali piękno pienińskiego krajobrazu oraz obserwowali tratwy wracające ze spływu przełomem Dunajca, który przystań końcową miał właśnie w Szczawnicy. Miła niespodzianka czekała również na dzieci w Kluszkowcach, ponieważ po dotarciu na miejsce noclegu, zobaczyły przepiękną panoramę Tatr.

W drugim dniu wakacyjnego wyjazdu na dzieci czekały dalsze atrakcje: zwiedzanie zamku w Niedzicy i Rabkoland. Do zamku w Niedzicy uczestnicy wycieczki dopłynęli gondolami pływającymi po Jeziorze Czorsztyńskim. Podczas rejsu mogli zobaczyć ruiny zamku w Czorsztynie, które znajdują się na przeciwległym brzegu. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały przewodnika, który podczas zwiedzania zamku bardzo ciekawie opowiadał o historii tej pięknej budowli. Po dotarciu na taras widokowy, zobaczyli piękną panoramę Pienin oraz Zalewu Czorsztyńskiego . Spacer po zaporze wodnej na Jeziorze Czorsztyńskim dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

Bardzo wyczekiwaną przez uczestników wycieczki atrakcją tego wakacyjnego wyjazdu była wizyta w Parku Rodzinnej Rozrywki i Edukacji ,,Rabkoland”w Rabce-Zdroju. Pobyt w tym wyjątkowym parku rozrywki sprawił uczniom wiele radości i dostarczył mnóstwo pozytywnych emocji oraz niezapomnianych wrażeń.

Kierownikiem wycieczki była p. Zofia Grzywa, opiekunami p. Katarzyna Dulowska, p. Danuta Kosek,  p.  Bożena Krawacka oraz p. Renata Zwolska.

Wycieczka została zorganizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Kobiet w Przegini Narodowej.

Galeria zdjęć