Wakacyjny obóz w Jastarni
20.09.2018

Wakacyjny obóz w Jastarni

W dniach od 10 do 18 sierpnia 2018 roku uczniowie SP w Czernichowie razem z uczniami innych szkół z terenu gminy Czernichów (z Nowej Wsi Szlacheckiej, z Czułówka i z Wołowic) przebywali na wakacyjnym obozie windsurfingowym w Jastarni. To już czwarty wspólny wyjazd uczniów z tych szkół i jak co roku bardzo udany.

Pogoda i miejsce zachęcały do aktywnego wypoczynku. Uczniowie spacerowali po mieście, plażowali, korzystali z dobrodziejstw nadmorskiego klimatu. Już na początku pobytu obozowicze mogli sprawdzić swoją sprawność, pokonując przeszkody w parku linowym w Jastarni. Głównym punktem programu była nauka i doskonalenie windsurfingu w Chałupach, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów ze szkółki BayWind.

W tym roku obozowicze mieli okazję zobaczyć miasto Hel i istniejące tam od 1999 roku fokarium, gdzie uczestniczyli w pokazie treningu medycznego fok. W Helu młodzież zobaczyła również latarnię i symboliczne miejsce – Kopiec Kaszubów, który informuje, że tu właśnie znajduje się ,,początek Polski’’.

Wakacyjnym atrakcjom nie było końca, na terenie ośrodka uczniowie uczestniczyli w integracyjnej dyskotece na świeżym powietrzu oraz w szalonym wakacyjnym pokazie mody. W drodze powrotnej uczestnicy odwiedzili Malbork i zwiedzili gotycki zamek krzyżacki, wzniesiony w latach 1274-1457. Zamek jest jedną z największych twierdz średniowiecznej Europy i zarazem największym w pełni zachowanym zamkiem na świecie. Po trudach zwiedzania obozowicze gościli w restauracji Panorama w Malborku, gdzie zjedli pyszny obiad.

Pobyt w Jastarni na długo zapadnie wszystkim w pamięć, już dzisiaj myślimy o następnym wyjeździe…