Warsztaty czytelniczo-plastyczne w kl. 4a

16 listopada 2022 r. klasa 4a wzięła udział w warsztatach czytelniczo-plastycznych pt. Przygody zaginionej skarpetki, czyli kreatywne emocje, które odbyły się w naszej bibliotece podczas dwóch lekcji.

Uczniowie wysłuchali fragmentu książki pani Justyny Bednarek pt.” Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Następnie rozmawiali na temat przeżyć, jakie mogły towarzyszyć zaginionym skarpetkom. Próbowali odpowiedzieć również na pytanie, jak można pomóc komuś, kto się zagubił? Dzieci tworzyły własne historie zaginionych skarpetek.

Podczas części plastycznej uczniowie wybierali wzory skarpet, które mieli ozdobić wg własnego pomysłu. Mogli skorzystać z różnego rodzaju dostępnych materiałów (farb, kredek, bibuły, filcu, dziurkaczy do tworzenia ozdób, włóczki itp.). Niektóre prace można podziwiać w naszej galerii.

Zapraszamy do galerii…