Warsztaty edukacyjne “Zdrowe żywienie”

21 kwietnia odbyły się w naszej szkole warsztaty edukacyjne „Zdrowe żywienie” w ramach Programu dla szkół, których celem jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, zachęcenie dzieci do spożywania owoców i warzyw. W trakcie zajęć uczniowie klas 1-5 mieli okazję sprawdzić i utrwalić swoją wiedzę o piramidzie żywieniowej oraz zasadach zdrowego stylu życia i odżywiania się, czynnie uczestnicząc w omawianiu tych zagadnień przez panią dietetyk. Dowiedzieli się także, co należy jeść codziennie, co można sporadycznie, a jakich produktów należy unikać i dlaczego.

Po części teoretycznej dzieci degustowały smaczne i zdrowe przekąski takie jak, twarożek, koreczki owocowe i warzywne oraz koktajl mleczno-owocowy, a następnie posprzątali miejsce spotkania przestrzegając zasad segregacji odpadów. Serdecznie dziękujemy za wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania.