Witaj wiosno

Witaj Wiosno!

Dnia 21 marca jak nakazuje tradycja uczniowie klas 0- 3 szkoły podstawowej oraz świetlica powitali wiosnę.

Wszystkie klasy przygotowały wizerunki Pani Wiosny wykonane z konturów postaci dzieci odrysowanych na dużym formacie i w ciekawy sposób je ozdobiły. W małej szkole i świetlicy wykonano wiosenne dekoracje.

Uczniowie przygotowali stroje oraz dodatki w wiosennych kolorach, a klasy 2b i 3a wykonały kukły marzann. Wiosenny spacer rozpoczęliśmy spod małej szkoły. Przeszliśmy do Parku w Czernichowie nad kanał wodny i tam pożegnaliśmy zimę wrzucając do wody – malutką, ekologiczną marzannę, wykonaną przez oddział przedszkolny. Prowadząca nauczycielka przeczytała historię marzanny i poinformowała dzieci o symbolice tego zwyczaju. Potem pożegnaliśmy zimę okrzykami: „Uciekaj zimo zła – już cię nie trzeba”, a powitali wiosnę: „Witamy wiosenkę –zieloną panienkę”.

Powitanie Wiosny

Następnie wyruszyliśmy w poszukiwaniu oznak przychodzącej pory roku, a po drodze pozostawiliśmy wizerunek Pani Wiosny w Szkole Rolniczej.
Przeszliśmy ulicami Czernichowa pod dużą szkołę. Tam odbyło się spotkanie z Dyrekcją, przekazanie kolejnego wizerunki Pani Wiosny i dalsza część imprezy. Dzieci odpowiadały na wiosenne zagadki. Przeprowadzono zabawę grupową „raz, dwa, trzy” polegającą na zastępowaniu kolejnych cyfr ruchami. Klasa 1b zaśpiewała wiosenną piosenkę, a wszyscy skandowali „ Wiosno przybywaj, wiosno nie zwlekaj! Każdy na ciebie już czeka!
Na koniec spotkania prowadząca odczytała e-mail w postaci listu od Pani Wiosny.

Galeria zdjęć z powitania wiosny