Szkoła Podstawowa w Czernichowie
6.07.2016

Wycieczka do Inwałdu

W dniu 29.06.2015 roku uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej wraz z paniami nauczycielkami byli na wycieczce w Parku Miniatur w Inwałdzie.

Dzieci wyruszyły w podróż dookoła świata zwiedzając znane budowle zgromadzone w jednym miejscu. Znajduje się ich tutaj ponad  50. Wykonane są skrupulatnie z odwzorowaniem najdrobniejszych szczegółów, w skali 1:25. Można podziwiać Koloseum, wieżę Eiffla, londyński Big Ben, Statuę Wolności i jeszcze wiele innych znanych replik obiektów architektonicznych z Polski i świata.

Po oglądnięciu wystawy, dzieci korzystały jeszcze z atrakcji parku czyli tego, co najbardziej w tym wieku zachwyca. Pogoda i zabawa była wspaniała. Humory dopisywały wszystkim, jak widać na wspólnym zdjęciu spod Bazyliki św. Piotra w Inwałdzie, która wykonana jest w skali 1:15.