Wycieczka do Kościeliska 2018
6.11.2018

Wycieczka do Kościeliska 7 klas

W dniach od 15 do 19 października 2018 roku klasy 7a i 7b Szkoły Podstawowej w Czernichowie, pod opieką pani Marii Grzybowskiej i pani Magdaleny Dobaj,  przebywały na wycieczce w Kościelisku. Wspaniała pogoda zachęcała do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Już pierwszego dnia uczestnicy świetnie się bawili, pokonując przeszkody Parku Linowego GuGu, który znajduje się  w pobliżu słynnej Wielkiej Krokwi. Kolejny dzień również obfitował w atrakcje. Grupa z Czernichowa wyruszyła na pieszą wycieczkę górską z przewodnikiem.

Celem wędrówki była Sarnia Skała (1377m n.p.m.), szczyt położony w paśmie reglowym Tatr Zachodnich, między Doliną Białego a Doliną Strążyską. Niezwykle urokliwa trasa dostosowana była do pory roku i możliwości uczniów. Po południu dzieci zobaczyły zabytkowy cmentarz na Pęksowym Brzyzku i odbyły spacer po Krupówkach, a wieczorem czekały na nich zajęcia w parku wodnym oraz z malowania na szkle. Następnego dnia po śniadaniu młodzież udała się pieszo, drogą pod reglami do Zakopanego, gdzie zarezerwowane były zajęcia w Muzeum Przyrodniczym. Odbyła się tam wspaniała lekcja biologii i geografii. Tego samego dnia wycieczkowicze mogli sprawdzić swoje umiejętności na kręgielni w Zakopanem. Na pożegnanie biorący udział w wycieczce wyjechali kolejką na Gubałówkę, z której rozpościerał się malowniczy widok na panoramę Tatr. Po południu podopieczni mogli wybrać zajęcia na tutejszym orliku lub wziąć udział w warsztatach z ekipą ratowniczego helikoptera ,,SOKÓŁ’’.

Dziękujemy Dyrekcji i Rodzicom za możliwość udziału w wycieczce.

Galeria zdjęć z wycieczki do Kościeliska