29.09.2021

Wycieczka do Kościeliska

27 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Czernichowie udali się na 5-dniową wycieczkę do Kościeliska. Pierwszy dzień minął na szaleństwach w parku linowym, drugi rozpoczęliśmy od spaceru po Gubałówce. W kolejnych dniach czeka nas również moc wrażeń.

Trzeci dzień rozpoczęliśmy od wyczerpującej wędrówki po górach i lekcji plenerowej dotyczącej wyglądu chat góralskich. Następnie udaliśmy się do Muzeum Stylu Tatrzańskiego, gdzie mogliśmy mieć okazję przenieść się w dawne czasy i zobaczyć z bliska sztukę góralską oraz przedmioty użytku codziennego. Na koniec dnia uczestników wycieczki czekało jeszcze malowanie na szkle i gry sportowe.

Odwiedziliśmy jeszcze bacówkę, gdzie mogliśmy zobaczyć, jak wygląda proces robienia oscypków oraz własnoręcznie je wykonać. Później nasze oscypki ugrilowaliśmy i spałaszowaliśmy z żurawiną. Najbardziej jednak nie mogliśmy się doczekać wizyty w kręgielni, gdzie próbowaliśmy naszych sił
w grach zespołowych. Po tak licznych i wyczerpujących atrakcjach powoli zaczęliśmy się przygotowywać do powrotu do domu. To była pasjonującą wycieczka. Żegnaj zielona szkoło!

Zapraszamy do galerii