20.06.2021

Wycieczka na Kajasówkę

14 czerwca uczniowie klasy IIIa, pod opieką wychowawczyni Zofii Grzywy i pedagog Katarzyny Dulowskiej, wyruszyli na pieszą wycieczkę do rezerwatu przyrody nieożywionej ,,Kajasówka” w Przegini Duchownej. Po drodze obserwowali roślinność pól, łąk i lasów, bo tak prowadziła trasa wycieczki. Podziwiali także rośliny wodne i zwierzęta żyjące w stawie. Mieli także okazję podpatrzeć pracę w warsztacie samochodowym oraz pooglądać nowoczesne sprzęty do napraw pojazdów. Zarówno chłopców jak i dziewczynki najbardziej zainteresował stojący tam samochód z 1990 roku.
Zwieńczeniem wycieczki było wejście na wapienne wzgórze Kajasówka, z którego wszyscy podziwiali wspaniałe widoki. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego objęto szczególną ochroną to miejsce na terenie naszej gminy.
Chociaż przeszli prawie 14 kilometrów, to nikt nie był zmęczony, ponieważ w drodze był piknik, kilka odpoczynków i oczywiście lody.