XI Gminny Konkurs Matematyczny rozstrzygnięty!

30 maja 2023 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Czernichów odbył się XI Gminny
Konkurs Matematyczny, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Czernichowie.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 7-8 z naszej gminy.

Celem tego konkursu jest m.in. rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród młodzieży czy doskonalenie, popularyzacja i porównanie posiadanej wiedzy i umiejętności matematycznych uczniów ze szkół gminy Czernichów.

W tegorocznym konkursie wzięło udział 10 uczniów z terenu gminy Czernichów, wyłonionych
podczas eliminacji szkolnych :

Szkołę Podstawową w Kamieniu reprezentował: Paweł Bromboszcz oraz Michał Grzesiak, Szkołę w Rybnej; Hubert Kuć oraz Adam Ciembronowicz, Szkołę w Rusocicach: Aleksandra Mleczek oraz Victoria Panek , Szkołę w Nowej Wsi Szlacheckiej: Magdalena Traczyk oraz Kamil Dyrek, Szkołę w Czernichów: Jakub Grzywa oraz Wojciech Rakoczy.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach indywidualnie i zespołowo.

Najlepszym matematykiem, który otrzymał tytuł ”Mistrza Matematyki” został uczeń ze Szkoły Podstawowej w Rybnej – Adam Ciembronowicz.
II miejsce i tytuł ”Wicemistrza Matematyki” zdobył Hubert Kuć również uczeń ze szkoły w Rybnej.
III miejsce i tytuł ”II Wicemistrza Matematyki” należy do Wojciecha Rakoczego ze Szkoły Podstawowej w Czernichowie.

W kategorii zespołowej;
I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Rybnej,
II miejsce Szkoła Podstawowa w Czernichowie,
III miejsce Szkoła Podstawowa w Kamieniu.

Uczestnicy rozwiązując zadania wykazali się dużą wiedzą matematyczną – za co im dziękujemy
i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie matematyki!

Mistrzowie otrzymali nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez Urząd Gminy
w Czernichowie, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia i dyplomy.

Zapraszamy do galerii…