XIV Gminny Przegląd Przedstawień Bożonarodzeniowych

17 stycznia w naszej szkole odbył się XIV Gminny Przegląd Przedstawień Bożonarodzeniowych. Impreza ta stała się tradycją naszej gminy i dlatego nikt już nie wyobraża sobie, żeby takiej atrakcji, dla wszystkich, mogło kiedyś zabraknąć. Podczas tegorocznego przeglądu wystąpiło osiem grup. Byli to uczniowie szkół podstawowych z Nowej Wsi Szlacheckiej, Rybnej, Przegini Duchownej, Rusocic, Wołowic i oczywiście z Czernichowa. Nie zabrakło także naszych najmłodszych kolegów i koleżanek z Akademii Małych Tygrysków w Rybnej oraz z Samorządowego Przedszkola w Czernichowie. Uczestników miało być więcej, jednak z powodu chorób niektórzy uczniowie nie dojechali. Na szczęście piękne występy, utalentowanych aktorów, nieco wynagrodziły nam nieobecność pozostałych .

Całe wydarzenie przebiegało bardzo sprawnie pod czujnym okiem dyrekcji                        i prowadzących. Przedstawienia odbywały się bez przeszkód i były naprawdę udane. Aktorzy bardzo starali się zadowolić widownię, co sądząc po rozbawieniu zebranych i oklaskach, wyjątkowo im się udało.

Dzięki uprzejmości Dyrekcji naszej szkoły, dla każdej placówki biorącej udział                 w przeglądzie, była przygotowana pamiątka oraz dyplom. Natomiast bez pomocy Wójta Gminy Czernichów, Pana Szymona Łytka, który zapewnił uczestnikom transport do Czernichowa  i z powrotem oraz naszej Szkolnej Spółdzielni Uczniowskiej, która ufundowała poczęstunek dla wszystkich, przegląd z pewnością nie byłby tak udany. Dodatkowo słodycze dla wszystkich występujących dzieci ufundowała dyrektor KBS w Czernichowie, pani Zofia Kamińska. Swoją obecnością zaszczycili nas przybyli  goście. Młodych aktorów podziwiali:  dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernichowie, pani Ewa Pajor oraz pani Dorota Pytko – pracownik biblioteki, dyrektor Samorządowego Przedszkola w Czernichowie, pani Elżbieta Galos, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przegini Duchownej, pani Ewelina Tomska, dyrektor SP w Wołowicach, pani Stanisława Kapusta, dyrektor SP w Rybnej, pani Małgorzata Sadomska, pani Renata Woźniak z Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie, panie inspektor Urzędu Gminy – pani Edyta Urbańczyk-Kowalik oraz pani Dorota Machaczka, radna Gminy Czernichów, pani Bożena Dudek, przewodniczący Rady Gminy, pan Zbigniew Kędzierski, proboszcz parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętrzej, ks.Jan Czepiel, pani Małgorzata Leśniak, prezes Małopolskiej Grupy Medialnej, pan Michał Gaworczyk oraz rodzice najmłodszych dzieci.

Mamy nadzieję, że ta coroczna tradycja będzie kontynuowana, bo dostarcza rozrywki,      ale również ogromnych wzruszeń wszystkim uczestnikom imprezy.