Kangur matematyczny
19.06.2020

XXIX Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2020

Znamy już wyniki tegorocznej XXIX edycji konkursu matematycznego KANGUR 2020. W tym roku konkurs miał zmienioną formułę.
Został przeprowadzony zdalnie za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl. W praktyce oznaczało to, że uczeń mógł rozwiązywać zadania dostępne na Platformie z poziomu swojego komputera domowego, ewentualnie tabletu czy telefonu, o ile był on połączony z Internetem. Ze względu na inny charakter Konkursu w tym roku, czas na rozwiązanie zadań został wydłużony do 90 minut. Być może ze względu na te zmiany, do konkursu przystąpiło tylko 25 uczniów z naszej szkoły, a zgłosiło się 56.
Zgodnie z regulaminem w tej edycji nie przyznawano tytułu laureat.

Poniżej lista uczniów, którzy zdobyli wyróżnienia;

z klasy 4b- Julia Berdecka
z klasy 5a – Wojciech Rakoczy
z klasy 5b – Jakub Grzywa

Wynik wyższy – bardzo dobry osiągnęli;

z klasy 2a – Dominika Boroń
z klasy 2b – Igor Rakoczy
z klasy 8a – Magdalena Kolano

Pozostali uczestnicy konkursu również uzyskali wysokie wyniki, niektórym zabrakło niewielu punktów, aby zdobyć wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

Wydawanie dyplomów, nagród za wynik bardzo dobry i miniatur organizator przeniósł na wrzesień, ze względu na krótki czas, jaki pozostał do końca roku szkolnego.