Z wizytą u weterynarza

W ostatnich dniach przed feriami zimowymi uczniowie z oddziału przedszkolnego i klas 1a, 1b, 3b odwiedzili Lecznicę Weterynaryjną u p.Delów w Czernichowie. Była to wspaniała okazja do zapoznania się z pracą lekarza-weterynarza. Na przykładzie wyjątkowego pacjenta-pluszowego psiaka, dr Agnieszka pokazała nam, jak wygląda badanie czworonoga i opatrywanie urazu, a także nauczyła nas, jak prawidłowo dbać o niego w okresie rekonwalescencji.
Zobaczyliśmy wiele ciekawych sprzętów i urządzeń medycznych. Zwiedziliśmy wszystkie pomieszczenia w Lecznicy, w tym gabinety przyjęć, USG, salę operacyjną i szpital, w którym znajdowały się prawdziwe, leczone własnie zwierzęta! Na szczęście żadne z nich nie było poważnie chore i jak się dowiedzieliśmy, każde wkrótce dostawało wypis do domu.
Opowiadaliśmy też o własnych, domowych pupilach i o tym, jak o nie dbamy na co dzień. Dostaliśmy pamiątki i słodycze.To była bardzo ciekawa i pouczająca przygoda. Dziękujemy właścicielom i pracownikom Lecznicy za tak miłe przyjęcie i atrakcyjne zajęcia.