Z wizytą w stolicy
14.06.2016

Z wizytą w stolicy

W dniach 8-10 czerwca 2016r. uczniowie klas trzecich i czwartych Szkoły Podstawowej zwiedzali Warszawę. W sumie do stolicy wybrało się 51 dzieci, towarzyszyły im Panie: Bożena Dudek, Joanna Kuć – Kosek, Magdalena Dobaj, Maria Grzybowska i Małgorzata Pietrzak.

Pod opieką fantastycznego przewodnika mogliśmy zwiedzić miasto, obejrzeć ważne dla wszystkich Polaków miejsca związane nie tylko z historią ale i współczesnym funkcjonowaniem naszego kraju.

To był naprawdę intensywnie spędzony czas, nie sposób wymienić tutaj wszystkich atrakcji, jakie dla nas przewidziano.

Zwiedziliśmy Zamek Królewski, odbyliśmy ciekawe zajęcia w Pałacu na Wodzie w Łazienkach, podziwialiśmy panoramę miasta z 30. piętra Pałacu Kultury i Nauki.

Przyglądaliśmy się uroczystej zmianie wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza, obejrzeliśmy Belweder i budynek Sejmu Rzeczpospolite Polskiej. Mieliśmy możliwość wykonywania wielu niesamowitych eksperymentów w Centrum Nauki „Kopernik”. Spacerowaliśmy po ogrodzie usytuowanym na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Pojechaliśmy metrem pod Stadion Narodowy.

Wycieczka była bardzo udana. Wśród uczestników panowała przyjemna atmosfera, pogoda dopisywała. Wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń i bardzo zadowoleni. Sobie i innym życzymy podobnych, bardzo trafionych wyjazdów.