„Zainwestuj w naszą planetę”

W ramach tegorocznych obchodów święta Ziemi podjęto działania, które w szerokim zakresie obejmowały tematykę ekologiczną. Chętnych uczniów zgłoszono w trzech kategoriach wiekowych do Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego pt. „ Ekologiczna Podróż”. Dzieci z klas 1-3 oraz oddziału przedszkolnego uczestniczyły w przedstawieniu o tematyce przyrodniczo ekologicznej i pokazie mobilnego planetarium. Wykonano gazetki edukacyjne w szkole i na świetlicy, z których można dowiedzieć się jakie działania podejmować, aby „ inwestować w naszą planetę”.
Nauczyciele na lekcjach realizowali tematy związane z ekologią. Wykonano ulotki informacyjne oraz plakaty. Zorganizowano barwą paradę uczniów klas 1- 3 oraz oddziału przedszkolnego, która przeszła ulicami Czernichowa. Dzieci ubrane na zielono, z kwiatami w rękach oraz transparentami, rozdawały ulotki i skandowały hasła ekologiczne. Każda z klas otrzymała pamiątkowe dyplomy za aktywny udział w obchodach Dnia Ziemi.

Mamy nadzieje, że podjęte działania wpłyną na pogłębianie świadomości ekologicznej wśród naszych uczniów i ich rodzin.