Żywa lekcja przyrody

20 stycznia uczniowie klas 1 – 3 oraz oddziału przedszkolnego brali udział w wyjątkowych zajęciach – „Żywej lekcji przyrody”, na których prezentowane były wybrane gatunki zwierząt egzotycznych. Nietypowe spotkanie z przyrodą, okazało się bardzo interesujące. Podczas zajęć dzieci mogły obejrzeć z bliska żywe płazy, gady oraz pajęczaki. Prezentowane zwierzęta były małe i duże, szare i kolorowe, piękne i budzące skrajne emocje. Uczniowie zdobyli cenną wiedzą na temat budowy żywych organizmów, sposobu odżywiania i miejsca ich występowania. Poznali ciekawostki z życia zwierząt i najdziwniejsze cechy charakterystyczne danego gatunku. Żywa lekcja przyrody to dla uczniów bardzo cenne doświadczenie, które na długo zostanie w pamięci. Mamy nadzieję, że tak ciekawe zajęcia wpłyną na rozwój zainteresowań przyrodniczych i postaw badawczych wśród uczniów.